Lávaköves masszázs
A lávaköves masszázsról röviden
Több ezer évre nyúlik vissza a lávaköves masszázs története. Szinte minden kultúrában megfigyelhető a meleg kövekkel való gyógyítás, kezelés. Egyes források szerint az ősmagyarok sámánjai is használtak a gyógyításhoz felmelegített köveket.
A lávaköves masszázs működési mechanizmusa
Hidegen sajtolt olajjal (pl: oliva-, jojoba-, napraforgó-, mandula-, szőlőmagolajjal) végzett masszázsról van szó, amelyet 50-60 C-ra melegített kövekkel végzünk. A kezelés speciális masszázstechnikára épül, mely körkörös simító és hosszanti, feltoló, tulajdonképpen nyiroktisztító mozdulatok sorozatából áll. A lávaköves masszázs nagymértékben segíti a vérkeringést, a nyirokkeringést illetve az energiaáramlást.
Mivel a nyirokrendszert hatékonyan átdolgozza ez a technika így intenzívebben távoznak a méreganyagok a szövetekből, sejtközötti térből a nyirokutakba, onnan a véráramba, s végül a kiválasztó szerveinken keresztül hagyják el a testünket. A szervezet méregtelenítése intenzívebbé válik, s ezáltal erősödik az immunrendszer. Tulajdonképpen a nyirokrendszer stimulálásáról van szó meleg, energetizáló lávakövekkel.
Röviden a nyirokrendszerről
- Pozitív hatásai közé tartozik, hogy felgyorsulnak az anyagcsere folyamatok, fokozódik a vérkeringés, a vér jobban átjárja a szöveteket, ezáltal elősegíti a tápanyagok felvételét illetve a salakanyagok leadását. A masszázs hatására lazulnak a görcsös izmok, szűnnek az izomfájdalmak.
- Az energetikai rendszer harmonizálása révén a stressz oldódik, s ezzel párhuzamosan javul a közérzetet. Segíti a mély alvást éjszakára. A test ellazulása mellet a lélek is relaxál. A merev izmok és ízületek visszanyerik a rugalmasságukat, a lélek pedig meditatív állapotba kerül.
- A meleg masszázs során az olaj a bőr mélyebb rétegeibe jut, így a különféle olajok jótékony hatóanyagai még intenzívebben tudják kifejteni hatásukat..
A lávaköves masszázs minden olyan pozitív élettani hatással rendelkezik, mint az összes többi masszázs, azonban a meleg kövek felerősítik ezeket a hatásokat.
A masszázs csakra terápiával és indiai fejmasszázzsal fejeződik be. A csakrák az egyes szervek és szervcsoportok működésével hozhatók összefüggésbe. Ezeket serkentik, stimulálják a szintén felmelegített csakra kövek, amelyek nemes kövek. Az indiai fejmasszázs során ellazul a fej, a vállak, a nyak és az arc. Mély fizikai és szellemi relaxációt biztosít, ezáltal csökkenti a fizikai és szellemi feszültséget.
A lávaköves masszázs során alkalmazott kövek
Tulajdonképpen minden kő alkalmas arra, hogy felmelegítve jótékony hatását kifejtse, viszont nem minden kő tartja meg viszonylag sokáig a hideget illetve a meleget és nem minden kővel lehet masszírozni.
A forró kő terápia bazalt kövekkel, míg a hideg kő kezelés általában márvánnyal történik.
A vulkanikus bazalt kövek szilikát kövek. Szinük a nikkel tartalomtól függően fekete, szürke vagy olíva zöld. Magas vas és magnézium tartalmúak. Mivel magas a kristályszerkezetük így jól tartják a hőt és azt egyenletesen adják le.
A lávaköves masszázs ellenjavallatai
- Súlyos cukorbetegség
- Pacemaker
- Lázas állapot
- Akut gyulladás
- Friss sérülések
- Műtét után 6 hétig
- Fertőző betegségek
- Menstruáció első 3 napja
- Akut vérzés
- Extrém magas vérnyomás
- Trombózis
- Veseelégtelenség
- Vérhígító szedése
- Daganatos megbetegedés
- Szoptatás ideje alatt
- Visszérgyulladás
A lávaköves masszázs egy igen hatékony terápia az alternatív kezelések sorában.
Aki kipróbálja egészségének megőrzése érdekében kiegyensúlyozott közérzettel, megújulva fog távozni.